Inginer Constructii Drumuri si Poduri

Inginer Construcții Drumuri și Poduri – Senior/ Construcții civile industriale

Locație: Cluj

Descrierea Companiei:

Clientul nostru este o companie de top în producția de ansamble pentru infrastructura rutieră, recunoscută pentru inovație și excelență. Cu o echipă de profesioniști dedicați și o cultură organizațională bazată pe dezvoltare continuă și colaborare, oferă soluții de înaltă calitate pentru proiecte de infrastructură rutieră la nivel național.

Responsabilități:

Responsabilități cheie:

Coordonarea proiectelor tehnice:
  • Supravegherea completă a proiectelor de construcții, de la etapa de proiectare până la execuție și finalizare.
  • Asigurarea conformității proiectelor cu specificațiile tehnice și standardele de siguranță.
Managementul echipelor și al resurselor:
  • Coordonarea și supervizarea echipelor de construcții, subcontractorilor și furnizorilor.
  • Monitorizarea și optimizarea alocării resurselor (materiale, echipamente, personal) pentru a respecta termenele și bugetele.
Controlul bugetului și al costurilor:
  • Gestionarea și controlul costurilor de proiect, asigurându-se că bugetele sunt respectate și implementarea de măsuri corective atunci când este necesar.
  • Colaborarea cu echipa financiară pentru raportarea și monitorizarea cheltuielilor și pentru optimizarea eficienței costurilor.
Monitorizarea progresului și raportarea:
  • Crearea și actualizarea rapoartelor periodice privind progresul lucrărilor, termenele și bugetele, atât pentru echipele interne, cât și pentru părțile interesate externe.
  • Utilizarea tehnologiilor și soluțiilor digitale pentru monitorizarea lucrărilor (dronă, software de management de proiect).
Evaluarea și gestionarea riscurilor:
  • Identificarea riscurilor asociate fiecărui proiect și elaborarea unor planuri de prevenire și soluționare a acestora.
  • Asigurarea siguranței și conformității legale în toate etapele execuției lucrărilor.
Colaborarea cu autoritățile și părțile implicate:
  • Interacționarea cu autoritățile locale, urbaniști și alte organisme relevante pentru obținerea autorizațiilor și respectarea legislației în vigoare.
  • Menținerea unei relații eficiente cu clienții, consultanții și alte părți interesate pentru a se asigura că cerințele lor sunt îndeplinite.
Inovație și îmbunătățirea proceselor:
  • Implementarea soluțiilor tehnologice inovatoare pentru creșterea eficienței și calității proiectelor.
  • Participarea la sesiuni de training, conferințe și workshopuri pentru a fi la curent cu noile tendințe și tehnologii din domeniul construcțiilor de infrastructură.
Managementul calității:
  • Implementarea și monitorizarea procedurilor de control al calității pentru a asigura că lucrările respectă standardele de construcție și specificațiile proiectului.
  • Verificarea periodică a calității materialelor și a proceselor de execuție.
Consultanță tehnică pentru clienți:
  • Oferirea de soluții tehnice și consultanță clienților cu privire la proiectele de drumuri și poduri.
  • Realizarea de studii de fezabilitate și evaluări tehnice pentru proiectele viitoare.

Cerințe:

    • Diplomă de licență în Inginerie Civilă/ Drumuri si podurii sau un domeniu similar.
    • Experiență de minimum 5 ani în proiecte de construcții civile sau de drumuri și poduri.
    • Experiență în coordonarea de echipe.
    • Cunoștințe avansate în utilizarea software-urilor de proiectare și management de proiect (AutoCAD, MS Project, etc.).
    • Abilități excelente de comunicare, leadership și organizare.
    • Capacitatea de a gestiona multiple proiecte simultan, lucrând eficient sub presiune.
    • Cunoștințe solide despre reglementările și standardele în construcții.

Beneficii:

    • Pachet salarial competitiv și atractiv.
    • Mediu de lucru dinamic, cu acces la proiecte de infrastructură de mare anvergură, alături de o echipă de profesioniști.
    • Posibilitatea de a utiliza cele mai noi tehnologii și soluții inovatoare din industrie.
    • Acces la programe de training și perfecționare continuă.
    • Beneficii suplimentare: asigurare medicală, tichete de masă, și altele.

Dacă ești un profesionist dedicat și pasionat de domeniul construcțiilor de drumuri și poduri, te invităm să te alături echipei clientului noastru și să contribui la realizarea unor proiecte de succes.

Suntem bucuroși să luăm în considerare aplicațiile tuturor candidaților care pot demonstra abilitățile necesare pentru a îndeplini rolul. Vom putea răspunde doar celor care se potrivesc cel mai bine cerințelor. Restul CV-urilor vor fi păstrate în baza noastră internațională de talente pentru posibile potriviri viitoare. Vă rugăm să rețineți că informațiile dvs. personale vor fi tratate în conformitate cu Politica noastră de Confidențialitate. Vă mulțumim!

Prin aplicarea la acest loc de muncă, vă dați acordul scris și consimțământul ca Antal România/Biroul din Cluj-Napoca să păstreze CV-ul dvs. în sistemele noastre și să-l trimită clienților noștri pentru evaluare ca potențial candidat pentru pozițiile disponibile în organizațiile lor.

Sunteți informat că datele dvs. vor fi păstrate conform Politicii de Confidențialitate Antal (https://www.antal.com/privacy)

Place of work

Antal International
Cluj-Napoca
Romania

Employer profile

In 1993, a visionary in London set out to create a better way to connect talented individuals with job opportunities. Fast forward 30 years, and that vision has grown into a worldwide network of over 800 consultants spanning 32 countries. As one of the top recruitment companies, we specialize in IT, Accountancy, Sales and Marketing, Engineering, and more, offering game-changing recruitment consultancy and talent acquisition services to companies of all sizes. Join us on this journey of growth! With our personalized approach to the hiring process, we aim to make finding the right job a positive and stress-free experience for you as a candidate. We understand that job searching can be overwhelming, so we offer our expertise every step of the way to help you navigate the process with ease. Our goal is to empower you to achieve your career aspirations and land the perfect job! At our core, we believe that our success is directly tied to the success of the candidates we work with!

Local radius

  • Apahida
  • Baciu
  • Gilău
  • Floreşti
  • Săvădisla
  • Cojocna
  • Feleacu
  • Chinteni
  • Tureni
  • Sânpaul

Job ID: 8527017 / Ref: b76840e0a158b36c9bb5c7c5c9d9ea60

Quick application

If the job appeals to you, don't hesitate and send in your application immediately - it might just be the dream job you're looking for.

Employees
201-500
Industry
Other industries
Contact