Director Executiv - București

Locație: București

Directorul Executiv este responsabil pentru implementarea strategiilor și planurilor de acțiune pentru atingerea obiectivelor companiei, dezvoltarea continuă a afacerii, menținerea unui mediu de lucru productiv și colaborativ și asigurarea unei conduceri eficiente în gestionarea echipelor și operațiunilor companiei.

Responsabilități și sarcini:

  • Monitorizează operațiunile zilnice pentru a asigura realizarea obiectivelor stabilite de către companie.
  • Asigură conducerea operativă a echipei pentru îndeplinirea obiectivelor organizației.
  • Îmbunătățește, dezvoltă, implementează și aplică proceduri generale în vederea eficientizării și optimizării activităților companiei.
  • Stabilește obiective clare și modalități de măsurare a gradului de realizare a acestora.
  • Semnează documente juridice în numele companiei și desfășoară activități comerciale în interesul acesteia.
  • Asigură conformitatea cu reglementările și normele legale aplicabile în toate operațiunile companiei.
  • Participă activ la proiectele implementate în companie, asigurând finalizarea acestora în condițiile aprobate.
  • Adopta toate măsurile necesare pentru realizarea cu maximă eficiență a obiectului de activitate al companiei.
  • Implementează planurile de afaceri și strategiile de creștere ale companiei.
  • Monitorizează și îmbunătățește performanța financiară a companiei, inclusiv gestionarea bugetelor și resurselor financiare.
  • Gestionează și implementează proiecte cu finanțare europeană, asigurând respectarea legislației aferente.
  • Promovează valorile și misiunea companiei, asigurând alinierea echipei la aceste principii.
  • Dezvoltă și menține un mediu de lucru productiv și colaborativ, încurajând comunicarea deschisă și cooperarea între departamente.
  • Stabilește și menține relații puternice cu clienții, furnizorii și partenerii de afaceri, identificând în același timp noi oportunități de afaceri.

Cerințe:

  • Studii superioare relevante, în domenii precum management, administrarea afacerilor, agricultură etc.
  • Experiență minimă de 5 ani într-un rol similar de conducere.
  • Cunoștințe solide în gestionarea operațiunilor și dezvoltarea afacerilor, experiența în agribusiness reprezentând un avantaj.
  • Experiență demonstrată în managementul financiar și al proiectelor, inclusiv proiecte cu finanțare europeană.
  • Abilități excelente de leadership și capacitatea de a inspira și motiva echipe diverse.
  • Cunoștințe avansate în negocierea și managementul relațiilor comerciale.
  • Abilități excelente de comunicare, planificare strategică și luare a deciziilor.â

Vă mulțumim pentru interesul dumneavoastră cu privire la această oportunitate profesională! Dorim să precizăm că veți fi contactat de către un recruiter Antal doar dacă experiența dumneavoastră corespunde cu rolul pentru care ați aplicat. CV-ul dumneavoastră va fi păstrat în baza noastră de date pentru viitoarele oportunități profesionale care pot fi potrivite pentru următorul pas în carieră.

Prin aplicarea la acest job acordați companiei Antal Romania/Biroul Cluj-Napoca consimțământul scris și permisiunea deplină de a păstra CV-ul în sistemele Antal și de a-l trimite clienților Antal în vederea evaluării ca și candidat pentru pozițiile disponibile în organizațiilor acestora.

Place of work

Antal International
Bucharest
Romania

Employer profile

In 1993, a visionary in London set out to create a better way to connect talented individuals with job opportunities. Fast forward 30 years, and that vision has grown into a worldwide network of over 800 consultants spanning 32 countries. As one of the top recruitment companies, we specialize in IT, Accountancy, Sales and Marketing, Engineering, and more, offering game-changing recruitment consultancy and talent acquisition services to companies of all sizes. Join us on this journey of growth! With our personalized approach to the hiring process, we aim to make finding the right job a positive and stress-free experience for you as a candidate. We understand that job searching can be overwhelming, so we offer our expertise every step of the way to help you navigate the process with ease. Our goal is to empower you to achieve your career aspirations and land the perfect job! At our core, we believe that our success is directly tied to the success of the candidates we work with!

Local radius

  • Sector 3
  • Sector 6
  • Sector 2
  • Sector 4
  • Sector 5
  • Sector 1
  • Voluntari
  • Buftea
  • Pantelimon
  • Popeşti-Leordeni

Job ID: 8442198 / Ref: e9a2dc5a2cd7a8fdad500902081b70f6

Quick application

If the job appeals to you, don't hesitate and send in your application immediately - it might just be the dream job you're looking for.

Employees
201-500
Industry
Other industries
Contact